Wyświetl kategorie jako:

   

Klimatyzatory MultiSplit

Klimatyzatory MultiSPLIT pozwalają na pracę od 2 do 8 jednostek wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej połączonych ze sobą przewodami zasilającymi/komunikacyjnymi i rurami miedzianymi, które są nośnikiem czynnika chłodniczego. W trybie chłodzenia jednostka wewnętrzna jest parownikiem, gdzie czynnik chłodniczy odparowując pobiera ciepło z otoczenia. Jednostka zewnętrzna zwana potocznie agregatem pełni rolę skraplacza. Czynnik chłodniczy oddając ciepło pobrane z pomieszczenia w tym przypadku skrapla się. W trybie grzania proces jest odwrócony za pomocą zaworu 4-drogowego i ciepło z zewnątrz oddawane jest do pomieszczenia w celu jego ogrzana.

Klimatyzatory MultiSPLIT zapewniają możliwość podłączenia kilku jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej, co zapewnia dużą oszczędność miejsca oraz elastyczność montażu. System MultiSPLIT Fuji Electric znajduje zastosowanie min. w domkach jednorodzinnych, biurach, sklepach, hotelach zaoszczędzając jednocześnie miejsca montażu agregatu na zewnątrz.

 Iglotech w swojej ofercie posiada rozwiązania dopasowane do każdej inwestycji. Są to

- systemy MultiSplit 2-8 pomieszczeń

- systemy MultiSplit 8 pomieszczeń

- systemy MultiSplit Symultaniczne

Systemy MultiSplit 2-8 pomieszczeń pozwalają na podłączenie aż 8 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu. Jednostki mogą pracować na różnej nastawie i na różnych biegach wentylatora. Tryb pracy (chłodzenie/grzanie) dla każdej z jednostek wewnętrznych jest jednakowy.

System MultiSPLIT Symultaniczny jest systemem pozwalającym na działanie wielu urządzeń w jednym czasie i na jednej nastawie. Każda jednostka pracuje na tych samych parametrach według jednej tej samej zadanej temperatury, co pozwala na klimatyzowanie pomieszczeń o zróżnicowanym kształcie lub dużej kubaturze (np. sale konferencyjne). Za pomocą pilota można jednocześnie sterować max 16 jednostkami wewnętrznymi.

Klimatyzatory multisplit - podział: