2020 12 29 12 27 02 Window

Dzisiaj komfort życia w naszych domach to w znacznej mierze jakość powietrza, jakim na co dzień oddychamy.  Nowoczesne technologie pozwalają nam w łatwy sposób osiągnąć komfortową przestrzeń w naszym domu. Wentylacja mechaniczna to nie tylko synonim  nowoczesności i ekologii, to także realna oszczędność  i najbardziej efektywny sposób wymiany powietrza wewnątrz pomieszczenia. Stała cyrkulacja powietrza wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci, co z kolei zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów.

Co trzeba zrobić, żeby mieć świeże powietrze w swoim domu?

Chcąc mieć świeże powietrze w domu trzeba zacząć od zaprojektowania całego systemu wentylacji mechanicznej, który uwzględni podstawowe parametry urządzenia oraz rodzaj i rozprowadzenie kanałów. Precyzyjne fachowe wyliczenia pozwolą na dobranie rekuperatora o odpowiedniej mocy - zbyt duża moc to droższe urządzenie i większy pobór energii, zbyt mała - niewystarczająca wymiana powietrza, a w konsekwencji źle działająca wentylacja. Nie za drogi – czyli zaprojektowany w taki sposób, by nie generował zbyt dużych kosztów. Sprawdź zalety i wady wentylacji mechanicznej?

Z czego składa się cały system wentylacji mechanicznej? 

forvent reku katalog 4

Cały system wentylacji mechanicznej do domu jednorodzinnego składa się z: centrali wentylacyjnej, czerpni, kanałów głównych czyli przewodów wentylacyjnych, skrzynek rozprężnych, anemostatów nawiewnych i wywiewnych oraz wyrzutni. Na rynku dostępny jest również innowacyjny i dyskretny system dystrybucji powietrza Forvent Reku Pro.

1. Centrala wentylacyjna – czyli serce i mechanizm instalacji wentylacji w domu. Urządzenie składa się z sekcji nawiewnej i wywiewnej oraz systemu automatyki sterującej. Przepływ powietrza w instalacji jest realizowany za pomocą wentylatorów, które tłoczą powietrze lub je wyciągają. Ochronę przed zanieczyszczeniami stanowią filtry, a przed hałasem tłumiki. Sprawdź jaką centralę wentylacyjną wybrać do domu.

Część nawiewna – zapewnia nawiew powietrza do pomieszczeń. Powietrze pobierane z zewnątrz poprzez czerpnię jest przekazywane do centrali i poddawane odpowiedniej obróbce. Zostaje oczyszczone dzięki filtrom powietrza oraz ogrzane za pomocą nagrzewnicy

Część wywiewna – do sekcji wyciągowej, doprowadzane jest powietrze wywiewane z pomieszczeń, czyli zużyte. Wentylator wywiewny transportuje powietrze przez wymiennik i wywiewa je na zewnątrz, poprzez wyrzutnię.

forvent reku katalog 05

Pozostałe elementy instalacji wentylacji:

Układ wentylacji z odzyskiem ciepła, oprócz centrali, składa się dodatkowo z różnych elementów, które służą do rozprowadzenia powietrza w budynku i odprowadzenia go na zewnątrz.

2. Czerpnia - jest to element, przez który wprowadzane jest powietrze do budynku. Czerpnię montuje się w ścianie zewnętrznej, dachu lub nad powierzchnią terenu. Ważne, by czerpnia znajdowała się od strony północnej, dzięki czemu będzie czerpać powietrze stosunkowo chłodne, co w lecie jest szczególnie istotne.

3. Kanały - czyli przewody wentylacyjne. Służą do dystrybucji powietrza w budynku. Prowadzone są od czerpni do centrali oraz od centrali do końcowych elementów instalacji. Nazywane są kanałami nawiewnymi. Zużyte powietrze z pomieszczeń prowadzone jest do centrali kanałami wywiewnymi. Ostatni odcinek kanału, który prowadzi powietrze z centrali na zewnątrz budynku, to kanał wyrzutowy, zakończony wyrzutnią.

4. Kratki wentylacyjne oraz anemostaty – to elementy nawiewne i wywiewne, które służą do rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu. Kratki montuje się w ścianach,stropach lub bezpośrednio na kanałach. Anemostaty umieszcza się w sufitach podwieszanych. Elementami regulującymi ilość przepływającego powietrza są przepustnice oraz regulatory przepływu

5. Wyrzutnia - powietrza jest końcowym elementem instalacji wywiewnej. Wyglądem przypomina czerpnię, jednak kierunek przepływu powietrza jest odwrotny. Poprzez wyrzutnię odprowadza się zużyte powietrze z budynku. Montuje się ją jako element ścienny lub dachowy, ale oddalony od czerpni i okien, dzięki czemu nie będzie wywierać szkodliwego wpływu na otoczenie.

Kompleksowe systemy wentylacji do domów jednorodzinnych

Coraz częściej w rekuperacji stosuje się system kanałów i kształtek z tworzyw sztucznych czyli System Forvent Reku Pro. Oprócz podstawowych elementów są dostępne skrzynki rozprężne, rozdzielacze oraz kanały elastyczne. Sprzyja to łatwemu i szybkiemu montażowi. Łączenie elementów odbywa się na wcisk. Dodatkowo dużym atutem całego systemu jest fakt, że system schowany jest w wylewce lub w stropie.

forvent reku katalog

System Forvent Reku PRO

to elementy wentylacyjne pozwalające na dokładną dystrybucję powietrza szczególnie w domu, gdzie istotna jest estetyka. System składa się z 11 podstawowych elementów, z których można zbudować skrzynkę rozprężną lub rozdzielacz o dowolnej liczbie króćców przyłączeniowych. 

Forvent Reku PRO umożliwia łatwe i szybkie czyszczenie, ponadto powłoka ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co znacznie wpływa na zachowanie odpowiedniej higieny. Uproszczony został montaż, dzięki zastosowaniu metody wciskowej, niepotrzebne jest korzystanie z profesjonalnych narzędzi. Ograniczona do minimum ilość łączeń oraz kształtek, a także łagodne łuki rozprowadzanych przewodów gwarantują niewielkie straty ciśnienia. System wyróżniają bardzo dobre właściwości akustyczne i brak możliwości pojawienia się korozji.  

SKOMPONUJ SWÓJ ZESTAW WENTYLACJI MECHANICZNEJ DO DOMU RAZEM Z NAMI.
Wystarczy wysłać nam projekt domu i na bazie projektu przygotujemy dla Ciebie kompleksową ofertę.

2021 02 04 16 01 13 IGLOTECH Sieć Hurtowni I Lider Branży HVAC STWÓRZ SWÓJ WŁASNY ZESTAW WENTYLA

 

2020 12 29 13 00 52 forvent reku katalog 2019 WEB.pdf

Jakość Forvent Reku PRO potwierdza 30 lat gwarancji na system. System jest kompatybilny ze wszystkimi centralami wentylacyjnymi znajdującymi się w ofercie Iglotech (Neovent, Ostberg). 

Obejrzyj filmik z montażu Forvent Reku: 

Wszystkie centrale wentylacyjne w ofercie Iglotech spełniają wymagania Programu CZYSTE POWIETRZE.
Dowiedź się więcej jak uzyskać dotację z programu czyste powietrze.  2021 02 03 09 44 49 Window

 skontaktuje się z nami