Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie, którego podstawową zasadą działania jest mechaniczna wymiana powietrza w danym budynku. Głównym założeniem Neovent jest dostarczanie świeżego powietrza do domu. Dodatkową korzyścią jaką niesie użytkowanie centrali jest zmniejszenie wydatków na energię nawet o 30% Zamontowane filtry oczyszczają wpuszczane powietrze z alergenów, a ciągła wentylacja zapobiega rozwojowi bakterii, a także grzybów, co znacznie wpłynie na poprawę naszego zdrowia i samopoczucia.

Dzięki wykorzystanemu wymiennikowi chłodne powietrze nawiewane do wewnątrz jest ogrzewane energią pochodzącą z usuwanego. Urządzenie świetnie sprawdza się w domkach jednorodzinnych, budynkach mieszkalnych, sklepach, restauracjach i innych obiektach użyteczności publicznej. Cały proces wymiany powietrza kontrolowany jest za pomocą nowoczesnego systemu sterowania, który pomaga w energooszczędnej i wydajnej pracy systemu wentylacji. Zaletą sterownika jest nadzór nad temperaturą, jakością filtrów, prędkością pracy wentylatorów i współczynnikiem odzysku ciepła.

 

Kolorowy ekran dotykowy umożliwiający pełen podgląd wszystkich parametrów pracy, możliwość ustawienia jednego z trzech trybów pracy lub zaprogramowanie tygodniowego harmonogramu pracy jednostki wedle preferencji użytkownika. Ponadto menu obsługiwane jest w języku polskim. Opcjonalnie istnieje także możliwość podłączenia modułu ecoNet, który umożliwia zdalne sterowanie za pomocą komputera, telefonu czy tabletu. Urządzenie jest gotowe do współpracy z zewnętrznymi elementami uzdatniania powietrza: nagrzewnicą wodną, chłodnicą wodną, gruntowym wymiennikiem ciepła. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się dwie centrale: KNV LUX (centrala pionowa) oraz KNP Perfect (centrala podwieszana).

                       KNP Perfect 02

                                                           dow 3

 

KNP Perfect to centrala podwieszana i nowość w ofercie. Urządzenie charakteryzuje estetyczny wygląd, a także trwałość i sztywność konstrukcji przy znacznym ograniczeniu wagi. Uchwyty służące do mocowania central wyposażone są w tłumiki wibracji, co zapewnia izolację od elementów konstrukcyjnych budynku. Centrala dostępna jest w trzech wydajnościach: 400, 950 i 1450. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawiło, że centrala zapewnia skuteczną wymianę powietrza, zachowując przy tym wysoką energooszczędność. Wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy odzyskujący ciepło nawet do 95% pozwala to na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, a dzięki wysokiej klasy filtrom centrala jest skutecznym rozwiązaniem dla alergików.

 

                             2019 10 03 11 04 43 IGLOTECH Sieć Hurtowni I Lider Branży HVAC Centrala Neovent2

                                                                               dow 3 

Centrale wentylacyjne KNV LUX to urządzenia przygotowane do dwóch wersji montażu, zarówno w pionie jak i poziomie. Urządzenie wyposażone jest w wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy, dwa wentylatory, filtry kasetowe, nagrzewnicę elektryczną i układ automatyki. Obudowa została wykonana z blachy ocynkowanej powlekanej oraz ma pokrywę inspekcyjną mocowaną do obudowy, dzięki której możemy łatwo przeprowadzić serwis urządzenia lub wymienić filtry. Izolacja cieplno-akustyczna z maty kauczukowej w znacznym stopniu wycisza pracę jednostki. Zamontowane wewnątrz filtry kasetowe klasy G4 dbają o oczyszczanie nawiewanego do pomieszczeń powietrza. Wentylatory z bezpośrednim napędem gwarantują cichą i wydajną pracę urządzenia. Wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy, którego obudowa i lamele wykonane są z aluminium, zapewnia sprawność odzysku do 95%. Centrala wyposażona jest także w bypass pełniący funkcję zabezpieczającą i pozwalający na pracę latem.

Zastosowane technologie, budowa i wysoka sprawność zapewnią zdrowie i lepsze samopoczucie w każdym pomieszczeniu, gdzie mogą przebywać ludzie. Centrala Neovent to niższe koszty inwestycyjne i oszczędności związane z obniżeniem kosztów ogrzewania. Zaletami są łatwy montaż, konserwacja i jasne zasady działania cenione przez nawet najbardziej wymagających instalatorów. Centrala jest również urządzeniem dbającym o ekologię, co coraz częściej stanowi ogromną wartość dla użytkowników.

Centrale Neovent to czyste i zdrowe powietrze i lepsze samopoczucie. Ponadto zakup KNV LUX i KNP Perfect może być dofinansowany z programu realizowanego przez Ministerstwo Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Czyste powietrze-zdrowy wybór”. Program ten zakłada dofinansowanie do inwestycji montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła dla budynków już istniejących a także nowopowstających. Propozycje dofinansowania są dwie: dotacja i pożyczka. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska.

 okładka Neovent

 

pobierz katalog Neovent

                                                                                                                       skontaktuj się

 

 

 

Oddział Iglotech Łódź nieczynny do dnia 21.06.2020

Uprzejmie informujemy, że oddział Iglotech Łódź jest nieczynny do dnia 21.06.2020 r. Za utrudnienia przepraszamy.