foto 16

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie, którego podstawową zasadą działania jest mechaniczna wymiana powietrza w danym budynku.
Głównym założeniem Neovent jest dostarczanie świeżego powietrza do domu. Dodatkową korzyścią jaką niesie użytkowanie centrali jest zmniejszenie wydatków na energię nawet o 30%
Zamontowane filtry oczyszczają wpuszczane powietrze z alergenów, a ciągła wentylacja zapobiega rozwojowi bakterii, a także grzybów, co znacznie wpłynie na poprawę naszego zdrowia i samopoczucia. Dzięki wykorzystanemu wymiennikowi chłodne powietrze nawiewane do wewnątrz jest ogrzewane energią pochodzącą z usuwanego.
Urządzenie świetnie sprawdza się w domkach jednorodzinnych, budynkach mieszkalnych, sklepach, restauracjach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Centrala Neovent foto 2

Cały proces wymiany powietrza kontrolowany jest za pomocą nowoczesnego systemu sterowania, który pomaga w energooszczędnej i wydajnej pracy systemu wentylacji.
Zaletą sterownika jest nadzór nad temperaturą, jakością filtrów, prędkością pracy wentylatorów i współczynnikiem odzysku ciepła. Kolorowy ekran dotykowy umożliwiający pełen podgląd wszystkich parametrów pracy, możliwość ustawienia jednego z trzech trybów pracy lub zaprogramowanie tygodniowego harmonogramu pracy jednostki wedle preferencji użytkownika. Ponadto menu obsługiwane jest w języku polskim. Opcjonalnie istnieje także możliwość podłączenia modułu ecoNet, który umożliwia zdalne sterowanie za pomocą komputera, telefonu czy tabletu. Urządzenie jest gotowe do współpracy z zewnętrznymi elementami uzdatniania powietrza: nagrzewnicą wodną, chłodnicą wodną, gruntowym wymiennikiem ciepła.

foto 13

Aktualnie w naszej ofercie znajdują się dwie centrale: KNP Perfect (centrala podwieszana) oraz KNV LUX (centrala pionowa).

KNP Perfect to centrala podwieszana i nowość w ofercie. Urządzenie charakteryzuje estetyczny wygląd, a także trwałość i sztywność konstrukcji przy znacznym ograniczeniu wagi. Uchwyty służące do mocowania central wyposażone są w tłumiki wibracji, co zapewnia izolację od elementów konstrukcyjnych budynku. Centrala dostępna jest w trzech wydajnościach: 400, 950 i 1450. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawiło, że centrala zapewnia skuteczną wymianę powietrza, zachowując przy tym wysoką energooszczędność. Wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy odzyskujący ciepło nawet do 95%  pozwala to na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, a dzięki wysokiej klasy filtrom centrala jest skutecznym rozwiązaniem dla alergików. 

KNP Perfect 02                                                                               dowiedz się wiecej

Centrale wentylacyjne KNV LUX to urządzenia przygotowane do dwóch wersji montażu, zarówno w pionie jak i poziomie. Urządzenie wyposażone jest w wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy, dwa wentylatory, filtry kasetowe, nagrzewnicę elektryczną i układ automatyki. Obudowa została wykonana z blachy ocynkowanej powlekanej oraz ma pokrywę inspekcyjną mocowaną do obudowy, dzięki której możemy łatwo przeprowadzić serwis urządzenia lub wymienić filtry. Izolacja cieplno-akustyczna z maty kauczukowej w znacznym stopniu wycisza pracę jednostki. Zamontowane wewnątrz filtry kasetowe klasy G4 dbają o oczyszczanie nawiewanego do pomieszczeń powietrza. Wentylatory z bezpośrednim napędem gwarantują cichą i wydajną pracę urządzenia. Wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy, którego obudowa i lamele wykonane są z aluminium, zapewnia sprawność odzysku do 95%. Centrala wyposażona jest także w bypass pełniący funkcję zabezpieczającą i pozwalający na pracę latem. 

 

foto c3entrala

                                                                                                                                                 dowiedz się wiecej  

 Zastosowane technologie, budowa i wysoka sprawność zapewnią zdrowie i lepsze samopoczucie w każdym pomieszczeniu, gdzie mogą przebywać ludzie. Centrala Neovent to niższe koszty inwestycyjne i oszczędności związane z obniżeniem kosztów ogrzewania. Zaletami są łatwy montaż, konserwacja i jasne zasady działania cenione przez nawet najbardziej wymagających instalatorów. Centrala jest również urządzeniem dbającym o ekologię, co coraz częściej stanowi ogromną wartość dla użytkowników.

Centrale Neovent to czyste i zdrowe powietrze i lepsze samopoczucie. Ponadto zakup KNV LUX i KNP Perfect może być dofinansowany z  programu realizowanego przez Ministerstwo Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Czyste powietrze-zdrowy wybór”. Program ten zakłada dofinansowanie do inwestycji montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła dla budynków już istniejących a także nowopowstających. Propozycje dofinansowania są dwie: dotacja i pożyczka. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska.

skontaktuj się z nami 2

 

 

 

Nowa lokalizacja Iglotech w Poznaniu!
Uprzejmie informujemy, iż od 1.07.2019 roku oddział został przeniesiony na ulicę Sycowską 45, 60-003 Poznań. 
Telefon kontaktowy na oddział: +48 61 863 84 54 
Serdecznie zapraszamy!