W ofercie Iglotech pojawiły się kompaktowe centrale z odzyskiem ciepła KNV LUX. Są to urządzenia przeznaczone do wentylacji mieszkań, domów, restauracji, biur itp.  o powierzchni do 150 m2

Urządzenie gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacyjnych w całym budynku, dzięki zastosowanym wysokiej jakości podzespołów i technologii wykonania.

Dodatkowym atutem zastosowania centrali KNV LUX jest fakt, że powietrze dostarczone do pomieszczenia jest wolne od grzybów, pleśni i kurzu.

Rekuperatory KNV LUX charakteryzuje estetyczny wygląd i łatwy montaż. Urządzenia są ciche. Wymiennik zapewniający sprawność odzysku do 92%, zabezpieczony dodatkowo przez bypass. Rekuperator zapewnia prawidłową

wymianę powietrza, doprowadzając odpowiednią ilość świeżego i oczyszczonego powietrza do pomieszczenia.

neovent2017 3Budowa

Centrale Neovent KNV LUX są urządzeniami w wersji pionowej z możliwością podwieszenia na ścianie. Urządzenie wyposażone jest w wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy, wentylatory promieniowo – osiowe, filtry kasetowe, nagrzewnicę elektryczną, układ automatyki.

Obudowa
Obudowa została wykonana z blachy ocynkowanej powlekanej, malowanej na kolor RAL 9006 z pokrywą inspekcyjną mocowaną do obudowy. Izolacja cieplno-akustyczna z maty kauczukowej.

Filtr powietrza
Filtr kasetowy klasy G4
Wentylatory promieniowo-osiowe z bezpośrednim napędem, gwarantujące cichą i wydajną pracę urządzenia.

Wymiennik
Wymiennik krzyżowo przeciwprądowy, którego obudowa i lamelle wykonane są z aluminium. Zapewnia on sprawność odzysku do 92%. Centrala wyposażona jest w bypass pełniący funkcję zabezpieczającą i pozwalający na pracę latem, bez demontażu wymiennika.

 Centrale znajdują zastosowanie w wielu obiektach:

                         restauracje                                                domy jednorodzinne                                             sklepy, galerie handlowe

restauracja dom sklep